تابلو چلنیوم و دو مدل جدید آن

دنیا و جهان با توجه به افزایش جمعیت و پیشرفت تکنولوژی در زندگی افراد نیازمند تغییر و تحول در تمامی زمینه ها می باشد و البته همانطور که می دانیم این امر همه روزه در حال اتفاق است. اما یکی از این تغییرات، تحول در زمینه ساخت تابلو های تبلیغاتی است که در ادامه به یکی از متداول ترین و پر فروش ترین آنها خواهیم پرداخت.

تبلیغات محیطی
در ابتدا لازم می دانیم کمی در مورد تبلیغات محیطی بدانیم تا در ادامه مطلب با آگاهی و پیش زمینه لازم عنوان مطلب را درک نماییم.
تبلیغات محیطی به تبلیغاتی گفته می شود که خارج از پیرامون افراد انجام می گیرد. در واقع این نوع تبلیغات عبارت است از بیلبوردهای تبلیغاتی، تابلو ارگانهای دولتی، ارگانهای خصوصی، مراکز تجاری مانند پاساژ ها، مغازه ها و بسیاری دیگر از موارد مشابه که تمامی آنها توسط گروه های متخصص و در کارگاه های مربوط به تابلو سازی ساخته و نصب می شوند.

تابلو چلنیوم چیست

اکثریت افراد یک جامعه روزانه تابلو های تبلیغاتی متعددی را با عبور از معابر و مکان های تجاری رویت می کنند که مسلما تابلو های حروف برجسته نیز شامل برخی از آنها خواهد بود. اما نکته ای که می خواهیم به آن بپردازیم یکی از این حروف های برجسته است که با نام تابلو چلنیوم یا واژه صحیح آن تابلو چنلیوم در میان افراد و تابلو سازان شناخته می شود.
تابلو چلنیوم به عنوان یک حروف برجسته با استفاده از چهار متریال اصلی ساخته می شود که به ترتیب عبارتند از پلکسی گلاس، اس ام دی، پی وی سی و لبه چنلیوم. اما اینکه هر کدام از این موارد نام برده شده چه کاربردی در تابلو چلنیوم دارند را در ادامه توضیح خواهیم داد.
در تصویر بالا حروف ساخته شده شامل دو بخش است که قابل رویت می باشد؛ رنک سفید در این تابلو، پلکسی گلاس نام دارد که نوعی پلاستیک رنگی است که مزیت نورپردازی و عبور نور از خود را دارد و در مقابل، لبه یا برجستگی حروف که قابل مشاهده است چنلیوم نامیده می شود که یک نوع آلومینیوم است و دلیل نام گذاری تابلو چلنیوم نیز همین مورد می باشد.
اما پی وی سی و اس ام دی در این تابلو که قابل رویت نمی باشند، داخل حروف قرار گرفته اند به این صورت که در ابتدا پی وی سی مطابق با حروف برش داده شده و اس ام دی ها روی آن قرار داده شده و در نهایت با استفاده از ترانس یا همان منبع تغذیه مبادرت به نور پردازی حروف خواهد شد.

تابلو چلنیوم پانچ پلکسی

در مورد تابلو چلنیوم گفتیم که این نوع از تابلو یکی از تابلو های حروف برجسته است که به عنوان تابلو مغازه و دیگر اماکن تجاری به کار گرفته می شود. اما تابلو چلنیوم در انواع متفاوتی ساخته می شود که یکی از آنها تابلو چلنیوم پانچ است.
منظور از پانچ در تابلو های حروف برجسته، ایجاد اشکال مختلف روی حروف است که در تابلو چلنیوم نیز صدق می کند. ایجاد پانچ در تابلو چلنیوم در ابتدا روی پلکسی گلاس انجام گرفت که در نوع خود یکی از خلاقیت ها و نوآوری ها در تابلو سازی به شمار می رود.
پانچ پلکسی گلاس در تابلو چلنیوم باعث نمای متفاوتی از حروف ساخته شده به شکل ستاره یا الماس خواهد بود و دلیل ظاهر متفاوت حروف این است که ایجاد پانچ روی پلکسی باعث شکست نور همراه با عبور از کنار آن می باشد.
در مورد پانچ و ایجاد آن در تابلو چلنیوم باید گفت که انجام این عمل با استفاده از دستگاه لیزر می باشد که همین امر با توجه به کارکرد بالای دستگاه لیزر باعث افزایش قیمت تابلو چلنیوم نسبت به نوع ساده آن خواهد بود.

تابلو چلنیوم لبه پانچ
یکی دیگر از جدیدترین تابلو های تبلیغاتی که از نوآوری ها و خلاقیت های مدرن در تابلو سازی و تبلیغات محیطی بشمار می رود ساخت تابلو چلنیوم لبه پانچ می باشد. منظور از تابلو چلنیوم لبه پانچ، ایجاد اشکال مختلف روی لبه حروف چنلیوم است که برخی از آنها عبارتند از ایجاد دایره، مستطیل و ستاره بر روی رول چنلیوم.
انجام عملیات پانچ روی لبه چنلیوم با استفاده از دستگاه های مربوطه و در کارخانه های تولید کننده چنلیوم صورت می پذیرد که این مورد با توجه به رنگ بندی های مختلف رول چنلیوم می تواند تنوع بالایی داشته باشد.
لبه های چنلیوم پانچ امروزه در حرفه تابلو سازی از کاربرد بسیار بالای برخوردارند که از قیمت بالاتری نسبت به لبه های ساده نیز برخوردارند که مسلما دلیل افزایش قیمت آن صرف زمان بیشتر در جهت تولید رول می باشد.
تلفیق رول چنلیوم پانچ همراه با پلکسی گلاس پانچ می تواند در تولید و ساخت یک تابلو تبلیغاتی زیبا از مهمترین عوامل در جذب مشتری به سمت یک کسب کار باشد که در نهایت تاثیر بسزایی در فروش و بازاریابی خواهد داشت.

 

تابلوسازی  سازنده انواع تابلو چلنیوم 

دیدگاه‌ها 0

*
*

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟
پشتیبانی آنلاین ایتا