تابلو مولتی استایل | انواع تابلو مولتی استایل | قیمت تابلو مولتی استایل

تابلو مولتی استایل | انواع تابلو مولتی استایل | قیمت تابلو مولتی استایل

در دنیای مدرنی که ما در آن زندگی می کنیم هر روز ایده ها ، ابداعات و اختراعات جدیدی را می بینیم و یا در مورد آنها می شنویم . این ابداعات ، اختراعات و ایده ها در هر حوزه کاری رخ می دهد و امروزه در کل دنیا شاهد تغییرات چشمگیری در حوزه های کاری هستیم که براساس یک اختراع یا ایده پدید آمده اند و سبب راحتی و تسریع کارها شده و دخالت عامل انسانی  در کارها کمتر شده است . دنیای بازاریابی و تبلیغات نیز جزء یکی از مشغله های پرکاربرد است که از گذشته تا به حال دستخوش تغییرات فراوانی گشته و هر روز هم متدها و ترفندهای جدیدی به عنوان روش تبلیغات طراحی و پیاده سازی می شود . یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین روش های تبلیغاتی به شیوه سنتی تابلوسازی می باشد که جزء اولین روش تبلیغات در دنیا محسوب می شود و انسانها در گذشته ها برای معرفی کسب و کار و اطلاع رسانی های عمومی از آنها بهره برده اند و با تغییرات زیادی که داشته نسبت به گذشته متحول شده است و امروزه طراحی تابلوهای تبلیغاتی به شیوه های متعدد و در طرح ها و رنگ های مختلف انجام می پذیرد . تابلو نئون و تابلو فلکسی جزء قدیمی ترین تابلوهای تبلیغاتی هستند که به صورت بدون نور و با یک نوشته ساده به عنوان تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی مورد استفاده واقع می شد اما با ورود دستگاه های متعدد همچون دستگاه حروف ساز چلنیوم ، دستگاه برش لیزری ، دستگاه آبکاری فانتاکروم و دیگر دستگاه ها ، امکان ساخت تابلوهای تبلیغاتی متعدد نظیر تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو وکیوم ، تابلو ال ای دی ، تلویزیون شهری ، تابلو راهنما و دیگر تابلوها فراهم گشته و تنوع زیادی را در نوع طراحی تابلوهای تبلیغاتی و اسامی آنها شاهد هستیم .

یکی از متدهای پیاده سازی در ساخت تابلوهای تبلیغاتی استفاده از ورق های مولتی استایل است که در حوزه تابلوسازی کارکردهای متفاوتی را داراست . حال سوالی که مطرح می شود این است مولتی استایل چیست و چه نقشی در صنعت تابلوسازی ایفا می نماید ؟

مولتی استایل چیست ؟

مولتی استایل نوعی ورق نازک مشابه فلز می باشد که از یک نوع پلیمر صنعتی با نام پلی استایرن تشکیل می شود . در واقع مولتی استایل از دو لایه آکرولیک و ABS  پدید آمده است . ورق آکریلیک پلکسی گلاس نوع پلمیر با شفافیت بالاتر از شیشه است که مقاومت بالاتری نسبت به شیشه دارد و یکی از متریال های پرکاربرد در حوزه تابلوسازی است و ABS لایه ای است که بر وری آکرولیک چسبانده می شود و حاوی رنگ ها و طرح های متعددی است که بنا به نوع تابلو و کاربردهای آن به سلیقه مشتریان و خلاقیت تابلوساز مورد استفاده قرار می گیرد و برای اینکه در برابر خط و خش و آسیب ها مصون بماند توسط یک لایه نایلونی محافظ پوشانده می شود و برای کاربردهای زیادی در حوزه تزئینات ، تابلوسازی و همچنین هنری مورد استفاده قرار می گیرد . ورق های مولتی استایل به دلیل فلزی بودن ، داشتن وزن سبک و انعطاف پذیری و راحتی در برش در حوزه های مختلف به وفور مورد استفاده واقع می شود . ورق های مولتی استایل قابلیت حک و برش لیزری را دارند و به شکل چسب دار در بازار موجود هستند اما در صورت چسب دار نبودن توسط چسب بر روی پلکسی یا سطوح دیگر چسبانده می شود. ورق های مولتی استایل را می توان به صورت مسطح ، برجسته و یا سه بعدی اجرا نمود . این ورق ها به صورت یک طرفه ، دو طرفه و زاویه دار قابل پیاده سازی هستند .

تابلو مولتی استایل و تابلوسازی :

به دلیل اینکه ورق مولتی استایل کاربردهای زیادی در حوزه تابلوسازی دارد این متریال در تابلوسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده واقع می شود . تابلوساز برای ساخت انواع تابلوهایی که با استفاده از پلکسی ساخته می شود می تواند از ورق های مولتی استایل بهره ببرد .

مولتی استایل و حروف برجسته تبلیغاتی :

مولتی استایل را می توان در ساخت انواع تابلوهای حروف برجسته که با استفاده از پلکسی پیاده سازی می شوند به کار برد . مولتی استایل را می توان برای مواردی از جمله مولتی استایل بر روی پلکسی گلاس ، مولتی استایل چلنیوم ، مولتی استایل نئون پلاستیک ، مولتی استایل تابلو راهنما و دیگر موارد بکار برد اما به دلیل اینکه مولتی استایل مقاومت بالایی در برابر شرایط از جمله اشعه ماوراء البنفش ندارد پیشنهاد می شود در محیط بسته از آن استفاده شود .

تابلو برجسته مولتی استایل :

برای ساخت مولتی استایل تابلو برجسته از پلکسی استفاده می شود و رویه کار ورق مولتی استایل خواهد بود که به چند روش به شرح زیر قابل اجرا می باشد :

نام ها ، پیام و اسامی به صورت برجسته با برش لیزری بر روی پلکسی در رنگ های متفاوت و یا پلکسی مات چسبانده می شود .

نام ها ، پیام و اسامی با برش لیزری بر روی پلکسی شفات نصب می شود .

پس از آماده سازی تابلو حروف برجسته مولتی استایل با توجه به نوع کاربری تابلو ، به صورت های زیر نصب و پیاده سازی می شود :

نصب با پایه ال

نصب با پایه استیل استوانه ای

تابلو رومیزی

نصب با زنجیر

نصب با استفاده از چسب یک طرفه یا دو طرفه

برچسب مولتی استایل

ورق های مولتی استایل

قیمت مولتی استایل :

قیمت ورق های مولتی استایل با توجه به نوع ، رنگ و طرح ورق ها و همچنین ضخامت و برند آنها تعیین می شود . نمایندگی فروش مولتی استایل در کشورهای متعدد ، زیاد است و مارک ها و برندهای های متفاوتی دارد که هر کدام به قیمت های متفاوتی عرضه می شوند . مولتی استایل ایرانی نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است و فروش ورق مولتی استایل تهران نیز تعداد رقبای بالایی دارد . قیمت ورق مولتی استایل طلایی ، قیمت مولتی استایل آینه ای و قیمت ورق مولتی استایل نقره ای به دلیل فروش بیشتر کمی بالاتر از رنگ های دیگر است .

مولتی استایل و تابلو راهنما :

تابلو راهنما یکی از انواع تابلوهای سالنی و محیطی است که در کارگاه تابلوسازی ساخته می شود و جهت معرفی مکان ها ، در اماکن اداری ، تجاری ، مسکونی و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد و شامل انواع متعددی از جمله تابلو اسامی ، تابلو هشدار دهنده ، تابلو آگاهی دهنده ، تابلو طبقات ، تابلو سالنی ،  تابلو خروج اضطراری ، تابلو ورود و موارد دیگر ، مورد استفاد قرار می گیرد . تابلو راهنما را می توان با استفاده از متریال هایی نظیر استیل ، فلز ، لایت باکس ، مولتی استایل و پلکسی گلاس ساخت که بسته به نوع سفارش مشتریان اجرا می شود . تابلو راهنما مولتی استایل با استفاده از متریال مشابه فلز ساخته می شود . به دلیل اینکه تابلوهای راهنمای سالنی نیازی به مقاومت بالا ندارند این گزینه یک روش مناسب و ارزان قیمت برای سفارش تابلو راهنماست .

مولتی استایل پلکسی :

 در حوزه تابلوسازی ، مولتی استایل بر روی هر نوع تابلو حروف برجسته ای که توسط پلکسی ساخته می شود چسبانده می شود در واقع پلکسی مولتی استایل حاوی قیمت ها و شرکت های تولید کننده متفاوتی است که اکثریت چینی هستند .

تابلو رومیزی مولتی استایل :

تابلوهای رومیزی تابلوهایی هستند که در اماکن عمومی ، تجاری و اداری بر روی میزها جهت معرفی نام ها و سمت ها قرار داده می شوند و محتوایی که بر روی این تابلوهای رومیزی درج می شوند توسط دستگاه برش لیزری یا حک لیزری بر روی تابلو حک می شود و نوشته هایی که بر روی این تابلو درج می شوند دیگر قابل پاکسازی و یا تعویض نخواهند بود .

برش لیزری مولتی استایل :

با ورود دستگاه برش لیزری به حوزه تابلوسازی ، امکان برش کلیه ورق ها به سادگی و ظرف مدت زمان کوتاه فراهم شده است ، ورق مولتی استایل هم از این امر مستثنی نیست و توسط دستگاه برش لیزری به سادگی برش داده می شود.

انواع تابلو مولتی استایل :

تابلو مولتی استایل نقره ای ساده و تابلو مولتی استایل نقره ای خش دار

تابلو مولتی استایل طلایی ساده و تابلو مولتی استایل طلایی خش دار

تابلو مولتی استایل مسی

تابلو مولتی استایل طلایی مات

تابلو مولتی استایل برجسته 16 میل

تابلو مولتی استایل ترکیبی

تابلو مولتی استایل آینه ای

تابلو مولتی استایل ترکیبی مات

تابلو استیل طلایی

تابلو استیل نقره ای

تابلو مولتی ترکیبی

نصب مولتی استایل :

ورق های مولتی استایل در صورت که پشتشان چسب دار باشند به راحتی بر روی کار چسبانده می شود اما اگر پشت آنها چسب دار نباشد برای استفاده از مولتی استایل برروی سطوح از چسب های دو طرفه سلولزی بهره می گیرند و نحوه استفاده به این شکل است که در ابتدا سطح قرارگیری مولتی استایل پاکسازی می شود و سپس عملیات چسباندن انجام می پذیرد در هنگام چسباندن می بایست دقت عمل داشته باشید و از یک طرف به آرامی شروع به چسباندن نمایید تا هوا زیر آن نرود بعد از نصب کامل مولتی استایل در مرحله پایانی روکش نایلونی محافظ از روی آن جدا می شود.

تابلوهای مولتی استایل :

تابلوهای مولتی استایل می توانند شامل موارد زیر باشند :

 تابلو مولتی استایل دیواری راهنمای طبقات

تابلو مولتی استایل نام ساختمان های مسکونی

تابلو مولتی استایل خروج اضطراری

تابلو مولتی استایل دیواری امور مشتریان

تابلو مولتی استایل دیواری یا رومیزی اسامی

تابلو مولتی استایل دیواری پلاک ساختمان

تابلو مولتی استایل آرایشگاه یا تابلو مولتی استایل سالن آرایشگاه

تابلو مولتی استایل شماره اتاق ها

ساخت انواع تندیس ها

ساخت لوح تقدیر

تابلوهای راهنمای طبقات

تابلو های مولتی استایل در بخش های متعدد همچون ادارات ، بیمارستان ها ، سازمان ها ، شرکت ها ، کارخانجات ، مراکز آموزشی ، تفریحی ، هتل ها و بانک ها نظیر تابلو مولتی استایل دیواری سرویس بهداشتی ، تابلو مولتی استایل دیواری تجهیزات صنعتی ، دارویی و دیگر موارد کاربرد دارد .

تابلوهای دیواری و رومیزی جهت معرفی بخش ها ، اتاق ها  ، سمت ها ، اسامی ، نمادهای هشدار دهنده و ایمنی ، در بیمارستان ها ، هتل ها ، کارخانجات ، شرکت ها ، ادارات ، مراکز تجاری و دیگر مکان ها مورد استفاده واقع می شوند .

روش بکارگیری مولتی استایل ها :

1) برش حروف : در این روش طرح یا کاراکترهای مدنظر توسط دستگاه برش لیزری ، برش داده می شود .

2) حکاکی حروف : در این روش کاراکتر و طرح های دلخواه با دستگاه لیزر حکاکی ، بر روی ورق ها حک می شود و پس از اعمال عملیات حک حروف ، لایه رویی از بین می رود و فقط لایه پلاستیکی مشکی رنگ باقی می ماند .

 ابعاد ورق های مولتی استایل :

ورق های مولتی استایل معمولاً در ابعاد 1200*600 میلی متر تولید می شود.

ضخامت ورق های مولتی استایل :

ضخامت این ورق ها معمولاً 1/5 میلی متر است اما باز هم با توجه به نوع کاربری و استفاده از چسب دو طرفه می تواند تغییر کند .

مزایای ورق مولتی استایل :

مقاومت فشاری بالا

ضخامت کم و وزن سبک

انعطاف پذیری بالا

رنگ های متنوع

طرح های متنوع

ساده و خش دار

دارای لایه نایلونی محافظ

معایب ورق های مولتی استایل :

حساس در برابر ضربه ، حرارت و خش و خط

نحوه نگهداری ورق های مولتی استایل :

ورق های مولتی استایل نسبت به اشعه UV مقاومتی ندارند و می بایست در دمای پایین نگهداری شوند .

ورق های مولتی استایل در برابر رطوبت و آب مقاومتی ندارند .

جهت نگهداری ورق های مولتی استایل بهتر است در حالت افقی قرار داده شوند تا دچار خمیدگی نگردند .

قابلیت برش توسط دستگاه برش لیزری و قابلیت حک توسط دستگاه

تابلوسازی صابر

تابلوسازی نمونه اصفهان

دیدگاه‌ها 2

*
*

  Jody پاسخ

  It's fantastic that you are getting thoughts from this piece of writing as well as from our argument
  made at this time.

  Also visit my web site ... Christie

  Mei پاسخ

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website
  yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz reply as I'm looking to design my own blog and would
  like to know where u got this from. kudos

  My web blog :: Wilbur

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟
پشتیبانی آنلاین ایتا