نسل جدید تابلو مغازه و روش های متعدد پیاده سازی در اصفهان

نسل جدید تابلو مغازه و روش های متعدد پیاده سازی در اصفهان :

نوآوری و خلاقیت در هر چیزی که به تولید و عرضه می رسد سبب می شود که لقب جدید و بروز بودن به آن داده شود و هر چیز جدیدی که پا به دنیا می نهد همگام با تکنولوژی های روز دنیاست که می تواند همراه با زیبایی  ، شیکی ، مدرنتر و راحتی بیشتر باشد و بتواند نظر ما انسانها را نسبت به چیزهای تکراری گذشته جلب کند . در نسل امروز افراد به دنبال شگفتی و وسایلی هستند که با دنیای دیجیتال و مدرن همروند باشد و شما در هر نوع حیطه ای که مشغول به کار هستید برای اینکه بتوانید نظر مشتریان و مخاطبین خود را جلب کنید و در دنیای رقابت بتوانید سر در میان سرها درآورید و نسبت به رقبای خود تقاضای بیشتری داشته باشید لازم است با تحولاتی که در دنیا در حال رخ دادن است خود را وفق دهید و همگام با انتظارات مشتریانتان پیش روید و محصولات یا خدماتی را ارائه دهید که مشتری به دنبال آن است .

مهمترین دغدغه ای که  برای تمام صاحبین مشاغل و شرکت های حقوقی یا حقیقی مدنظر است کسب سود و درآمد بالا می باشد که در سایه جذب مشتری بیشتر میسر می شود و جذب مشتری بیشتر به عواملی همچون رصد رفتار بازار و مشتریان و تبلیغات در بسترهای متعدد بستگی دارد . یک کسب و کار نوپا و یا یک کسب و کار راکت تنها از طریق تبلیغات در بستر مناسب است که می تواند مشتری جذب کند . شاید برخی افراد تبلیغات را یک هزینه سربار تلقی می کنند اما کاملاً در اشتباه به سر می برند تبلیغات نه تنها یک هزینه اضافی محسوب نمی شود بلکه یک سرمایه بلند مدت و تضمینی برای کسب سود و درآمد بیشتر و معرفی برند به عموم است که می تواند به کسب و کار شما رونق دهد به شرط آنکه مشتریان خود را بدرستی بشناسید و رفتار آنها را رصد کنید و نیاز بازار را قبل از رقبای خود بسنجید و به صورت بهنگام ، کالاها یا خدماتی که مشتریان از شما انتظار دارند برای آنها فراهم کنید .

شرکت های بزرگی که نام آنها برای عموم آشنا هستند همچون نایک ، اپل ، سامسونگ ، ال جی ، دوو و دیگر موارد همه جزء شرکت هایی هستند که برای تبلیغات خود هزینه های گزافی صرف کرده اند تا به این شهرت رسیده اند و امروزه به دلیل معروفیت برندشان محصولات خود را که با خیلی از محصولات برندهای دیگر مشابه است ، با قیمت بالاتری به فروش می رسانند پس اگر امروز برای تبلیغات هزینه صرف می کنید فردا می توانید با معروفیت برند خود مشتری بیشتری کسب کرده ، فروش بهتری داشته باشید .

حال این همه از تبلیغات گفتیم اما سوالی که مطرح می شود این است که کدام بستر تبلیغاتی بهتر عمل می کند ؟

در جواب این سوال باید بگوییم که بستر تبلیغاتی بستگی به این دارد که مشتریان شما از چه کانال های ارتباطی به سراغ شما می آیند . اگر کسب و کار شما به گونه ای باشد که اکثریت مشتریان با استفاده از شبکه های مجازی با شما ارتباط برقرار می کنند پس در شبکه های اجتماعی به تبلیغ بپردازید اما اگر مشتریان شما از طریق وب سایت به شما دسترسی پیدا می کنند می توانید از روش های تبلیغاتی همچون ثبت بنر در سایت های پربازدید ، تبلیغات چریکی و تبلیغات ایمیلی استفاده نمایید اما اگر مشتریان شما به صورت گذری و حضوری به سراغ شما می آیند می توانید از تبلیغات چاپی همچون چاپ پوستر ، بروشور ، کاتالوگ و تبلیغات تابلوسازی ، طراحی بیلبورد و تبلیغات سمپلینگ بهره ببرید . اما در بین این همه روش های تبلیغاتی که نام بردیم تبلیغات به شیوه تابلوسازی بسیار پرکاربرد و پراهمیت است به دولیل ، اول اینکه این نوع روش تبلیغاتی به صورت مستمر و دائم است اما روشهای تبلیغاتی دیگر همه نامحدود هستند و مطابق یک بازه زمانی تعیین شده ابلاغ می شوند و پس از گذشت آن مدت زمان نیاز به تمدید مجدد دارند ، دوم اینکه علارقم مدت زمان کوتاهی که برای این چنین تبلیغات تعریف می شود نیاز به صرف هزینه بالایی توسط صاحب تبلیغ می باشد اما تابلوسازی یک نوع تبلیغ نامحدود است که برای سالیان متمادی مورد استفاده واقع می شود و در صورت خرابی یا کهنه شدن امکان بازسازی مجدد و یا مرمت و نوسازی آن با هزینه ارزان قیمت وجود دارد . در واقع تابلوهای تبلیغاتی جزء لاینفک زندگی ما و فضای شهری محسوب می شوند و چشم ما به دیدن این تابلوهای تبلیغاتی زیبایی که به عنوان تبلیغ در سر در مغازه ها و یا به عنوان تابلو شرکتی در سر درب شرکتها و یا ادارات و مکان های تجاری نصب شده اند عادت کرده است . وجود یک تابلو تبلیغاتی در سر درب یک مکان تجاری ، اداری و یا سر در مغازه ها ، هویت و اعتماد به آن مکان می بخشد و بدون وجود تابلو آن مکان نمی تواند اعتماد مشتری را آن چنان که باید حفظ کند بنابراین مشتریان کمتری به سراغ آن مکان خواهند رفت .

اگر بخواهید برای کسب و کار خود در زمینه های متعدد دیگری که در بالا به آنها اشاره شد تبلیغ نمایید باز هم یکی از روش هایی که مورد استفاده هر نوع صنفی به طور عمومی واقع می شود تابلوسازی است که علاوه بر دیگر روش های تبلیغاتی خواه ناخواه از این روش بهره گرفته می شود چرا که تعیین کننده هویت تجاری یک مکان است .

امروزه  با ورود دستگاه های متعدد همچون دستگاه برش لیزری ، دستگاه آبکاری ، دستگاه سی ان سی ، دستگاه پی وی سی ،  دستگاه چاپ بنر و سایر دستگاه های مورد استفاده در دنیای تبلیغات زمینه ها بسیار مناسبی برای تبلیغات به صورت مدرن و همراه با تصاویر و انیمیشن فراهم گشته است ، تابلوسازی نیز از این امر مستثنی نبوده و امروزه تابلوها به شکلی بسیار زیبا و درخشان و به صورت حروف برجسته سه بعدی ساخته می شود که به راحتی می توانند از مسافتی دور نظر هر بیننده ای را به خود جلب کنند .

یکی از پراستفاده ترین کاربردهای تابلوسازی ، ساخت تابلو سر در مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی است و درواقع تجار ، برای کسب اعتماد مشتریان و معرفی برند خود اقدام به سفارش تابلوی تبلیغاتی می نمایند . زمانی که از محل سکونت خود خارج می شود ناخودآگاه چشمتان با انواع و اقسام تابلوهای تبلیغاتی زیبا که به عنوان تابلو مغازه در سر درب ها نصب شده اند مواجه می شود و فقط تابلوهایی می توانند نام برند محل کسب را در ذهن شما حک و به موقع یادآوری نمایند که زیبا ، درخشان و طبق متدهای روز دنیا طراحی و پیاده سازی شده باشند .

تابلوسازی قدمتی دیرینه دارد و تابلوها از یک نوشته به عنوان معرفی برند شروع شدند تا اینکه به شکل امروزی درآمده اند و با اینکه تابلوهای ساخته شده با سبک قدیمی هنوز هم ساخته می شوند اما آن تابلوهای قدیمی بدون نور ، به شکل جدید و مدرن تری همراه با انیمیشن و نور طراحی و پیاده سازی می شوند ، برای سفارش تابلو مغازه جدید می توان از انواع تابلوهای تبلیغاتی استفاده نمود .

تابلو مغازه جدید :  

تابلو مغازه جدید به تابلویی اطلاق می شود که همراه با نور و به صورت حروف برجسته و با بعد و حجم طراحی و پیاده سازی شود و طراحی آن بگونه ای باشد که نسبت به تابلوهای سایر رقبا ، از خلاقیت و نوآوری برخوردار بوده و بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کرده و نام برند تجاری شما را در ذهن مشتریان حک نماید و زمانی که مشتری به محصولات و یا خدمات شما نیاز پیدا میکند برند شما را به مشتری یادآور کرده و مشتری را به سمت شما هدایت نماید .

با ورود دستگاه های پیشرفته به دنیای تابلوسازی ، امکان ساخت تابلوها به شیوه های متعدد و مدرن فراهم گشته و کلیه عملیات طراحی تا پیاده سازی یک تابلو تبلیغاتی توسط تابلوساز و متخصصین و با کمک دستگاه ها در کارگاه تابلوسازی انجام می پذیرد . در ادامه به تشریح هر یک از انواع تابلوهای تبلیغاتی که به صورت مدرن و زیبا قابل اجراست می پردازیم :

1) تابلو چلنیوم :

ساخت تابلو چلنیوم به سال 2000 میلادی برمی گردد . در ابتدا تابلوهای چلنیوم به شکل تابلو چلنیوم ساده ساخته می شد اما با گذشت زمان ، امکان ساخت تابلو چلنیوم به شیوه های متعدد و زیبا همچون تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم کریستال ، تابلو چلنیوم پلکسی دوبل ، تابلو چلنیوم دوبل طلایی ، تابلو چلنیوم دوبل طلایی الماسی ، تابلو چلنیوم لبه پانچ و دیگر نام ها فراهم گشت . در ساخت هر یک از متدهای تابلو چلنیوم ، تابلوساز با ایجاد برش هایی بر روی پلکسی در ابعاد و اندازه های مشخص و تعیین شده ، تابلوی مورد سفارش مشتری را پیاده سازی می نماید .

2) تابلو استیل :

تابلو استیل جزء قدیمی ترین تابلوهاست که قادر نیست نور لامپ های ال ای دی را از خود عبور دهد اما در دنیای کنونی تابلوسازی ، تابلو استیل به شیوه با نور نیز قابل پیاده سازی است که نام تابلوی ساخته شده نهایی تابلو استیل نور اندریک می باشد . برای ساخت تابلو استیل نور اندریک ، تابلوساز هنگام ساخت تابلو بین حروف برجسته استیل و زمینه تابلو ، یک فاصله سانتی متری در نظر می گیرد که در این فاصله درج شده لامپ های ال ای دی جاسازی می شود و پس از نصب و روشن شدن لامپ ها ، یک زمینه سایه روشن بسیار زیبایی برای تابلو فراهم می شود . نسل جدید تابلو استیل ، تابلو پلاستیل می باشد که ترکیبی از حروف نئون پلاستیک و استیل است و نمای بسیار جذاب همراه با نور را برای تابلو به ارمغان می آورد . تابلو استیل با پلکسی مات نیز یک روش جدید است که گروه تولیدی ایمن نورتاب برای ساخت رویه حروف از استیل یک میل نگیر  ، برای ساخت لبه کار از تسمه استیل 1/5 تا 3 سانتی متری بهره می برد و برای ساخت زیر حروف از پلکسی دوغی مات استفاده می کنیم و تامین نور این مدل از تابلو حروف استیل برجسته  نیز به صورت نورمخفی یا همان نور اندریک انجام می پذیرد .

3) تابلو رینگی :

تابلو رینگی نسل پیشرفته ای از ساخت تابلو مغازه جدید است که بر روی استیل و چلنیوم با رینگ استیل و پلکسی گلاس قابل اجراست . برای ساخت این تابلوی تبلیغاتی زیبا ، تابلوساز پس از مرحله طراحی و برش حروف بر روی پلکسی ، از یک پلکسی دیگر کمک می گیرد و آن را به شکل رینگ برش می دهد . پس از برش ، آن را روی پلکسی اولیه با فاصله یک سانتی متر با استفاده از چسب های مخصوص قرار می دهد و سپس لبه چلنیوم را دور تا دور پلکسی می چسباند . برای ساخت تابلو استیل با رینگ دوبل نیز تابلوساز از ورق 0.6 تا یک میلیمتر استفاده می کند و به صورت استروگ دادن ، بیرون صفحه حروف برجسته را آماده می سازد و از داخل یک لبه دیگر را به صفحه متصل می کند .

تابلو ال ای دی :

یکی از جدیدترین نوع تابلوهای تبلیغاتی که چند سالی است پا به عرصه تابلوسازی نهاده است تابلو ال ای دی می باشد که به دو شکل متفاوت یعنی تابلو ال ای دی ثابت و تابلو ال ای دی روان قابل اجراست . تابلو ال ای دی ثابت قادر به حرکت دادن تصاویر و متون تبلیغاتی نمی باشد و تنها می تواند همراه با افکت های نوری خاص پیاده سازی شود اما تابلو روان براحتی می تواند متون و تصاویر را به حرکت درآورده و هر گونه انیمیشنی را اجرا نماید . جدیداً علاوه بر تابلو سر درب ورودی ، از تابلو ال ای دی به عنوان نوار دور درب ورودی مغازه ها نیز استفاده می شود در این صورت چیدمان ال ای دی به صورت پرتراکم ، متوسط و کم تراکم انجام می پذیرد و ال ای دی بر روی پلکسی و یا برد مسی جاسازی می شود .

تابلو وکیوم :

حروف برجسته وکیوم تحولی نوین در دنیای تابلوسازی است که توسط خلاء تشکیل شده در ترموفرمینگ و ورق پلاستیکی با دمای تشکیل دهنده بر روی ورق پلکسی ایجاد می شود و برای قالب سازی حروف برجسته وکیوم می توان از دو قالب آلومینیومی و کامپوزیت استفاده کرد . پس از اینکه قالب تابلو وکیوم آماده سازی شد دور حروف توسط دستگاه های مخصوص با استفاده از متریال هایی نظیر چلنیوم ، پلکسی و یا استیل لبه کاری می شود .

تابلو لایت باکس :

لایت باکس یک جعبه است که دو طرف آن حاوی طلق یا شیشه است و پیام تبلیغاتی در داخل این باکس جای داده می شود . برای نورپردازی این تابلو تبلیغاتی زیبا نیز در پشت آن فضایی جهت جاسازی لامپ های تامین نور قرار دارد . این تابلو زیبا و پرکاربرد به دو صورت تابلو لایت باکس آویز و تابلو لایت باکس ایستاده طراحی و پیاده سازی می شود .

تابلو ترموود :

تابلو ترموود نیز یک تابلو تبلیغاتی مدرن و کلاسیک است که به جای استفاده از ورق پی وی سی به عنوان زیرساز ، از چوب ترموود استفاده می شود و برای ساخت حروف برجسته مندرج بر روی تابلو چوبی می توان از انواع حروف برجسته استفاده نمود و یک فضا با محیط چوبی و کلاسیک همچون طبیعت بکر و واقعی برای مکان کسب و تجارت خود محیا ساخت .

تابلو پانچی :

تابلو پانچی به سه صورت تابلو چلنیوم پانچی ، تابلو استیل پانچی و تابلو نئون پلاستیک پانچی قابل اجراست . دستگاه های پانچ قادرند هر نوع ورقی را با ضخامت های متعدد و به شکل های دلخواه هندسی به صورت منظم و نامنظم و در فاصله و قطرهای متفاوتی به دو صورت ردیفی و زیگزالی پانچ نمایند . در هنگام پانچ حروف می بایست به سه عامل قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه پانچ دقت کافی داشته باشید تا بلوک های اس ام دی مندرج در داخل حروف برجسته نمایان نشوند .

تابلو گردان :

تابلو گردان هم جزء جدیدترین تابلوهاست که به صورت تابلو بنری گردان و تابلو فلکسی گردان پیاده سازی می شود . تابلو متحرک بنری و یا تابلو فلکسی متحرک دارای سه ضلع و زاویه است که در هر ضلع آن یک پیام تبلیغاتی مختص به یک نوع کسب و کار درج می شود و با هر بار چرخش آن یک پیام تبلیغاتی به نمایش در می آید . حرکت چرخشی این نوع تابلوهای تبلیغاتی توسط موتور و گیربکس صورت می گیرد اما یک نوع تابلو متحرک دوطرفه چرخان نیز داریم که تابلو لایت باکس متحرک یا تابلو لایت باکس دو طرفه چرخان نامیده می شود دارادی دو رو است که در هر رویه آن یک نوع پیام تبلیغاتی درج شده است و بسیار جذاب می باشند . این نوع تابلو قابلیت چرخش را دارند و به دو صورت بانور و بدون نور اجرا می شوند .

تابلو کامپوزیت :

تابلو کامپوزیت هم به هر تابلویی اطلاق می شود که به جای استفاده از ورق پی وی سی به عنوان زیرساز ، از ورق های کامپوزیت برای بخش زیرین تابلو استفاده شود و برای رویه کار هم می توان از حروف برجسته نئون پلاستیک ، استیل و یا چلنیوم استفاده نمود .

تابلو نئون :

با اینکه این نوع تابلو قدمتی دیرینه در تابلوسازی دارد اما هنوز چیزی از اهمیت و کاربردهای آن کاسته نشده است و به عنوان یک تابلو تبلیغاتی پرکاربرد توسط مشتریان زیادی سفارش داده می شود . تابلو نئون به دو صورت متعدد اجرا می شود . یک روش اجرا براساس حروف برجسته پلاستیکی است که جنس رویه و لبه های حروف هر دو از نوع پلاستیک هستند و به خوبی قادرند نور را به صورت یکنواخت منتشر نمایند و نوع دیگر تابلو نئون شیشه ای است که با استفاده ازالکترود پیاده سازی می شود .

تابلوسازی اصفهان

تابلوسازی صابر اصفهان

دیدگاه‌ها 0

*
*

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟
پشتیبانی آنلاین ایتا