ساخت تابلو ال ای دی

ساخت تابلو ال ای دی

تابلو ال ای دی

آشنایی با تابلو ال ای دی

شاید برایتان جالب باشد که با تابلو ال ای دی آشنا شوید. اگر به دنبال نورپردازی مناسب برای دفاتر، بارها، اتاق های کنفرانس، مغازه ها یا جراحی هستید، به سرعت با اصطلاح پنل LED مواجه خواهید شد.

ما هر روز در بسیاری از برنامه ها با آنها روبرو می شویم. اما پنل ال ای دی چیست و چگونه کار می کند؟ اگر می خواهید بیشتر با تابلو ال ای دی آشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید.

تابلو ال ای دی چگونه کار می کند؟

اصطلاح پانل ال ای دی (مترادف با: چراغ پنل ال ای دی) برای چراغ های ال ای دی دیواری و سقفی تخت مخصوصاً مسطح استفاده می شود که به فضای نوری بزرگ مجهز شده اند.

پنل های LED معمولا دارای لبه باریکی به رنگ سفید یا نقره ای هستند. یک سطح خروجی نور بزرگ در وسط وجود دارد. در نتیجه، پنل های LED به نوردهی وسیع و همگنی دست می یابند. پنل های LED در اشکال مختلف از گرد تا مربع و مستطیل موجود هستند.

اندازه های ۶۰×۶۰ سانتی متر یا ۶۲×۶۲ سانتی متر به صورت تجاری در دسترس هستند، زیرا اغلب در سقف های به اصطلاح شبکه ای استفاده می شوند.

اما سایزهای ۱۲۰×۳۰ سانتیمتر یا ۱۲۰×۶۰ سانتیمتر نیز گسترده است. آنها در رنگ های مختلف روشن موجود هستند. رنگ های روشن ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کلوین رایج هستند. تابلو ال ای دی را از ما بخواهید.

یک پنل LED از چندین لایه تشکیل شده است. لایه بیرونی از یک قاب آلومینیومی و یک صفحه فولادی مقاوم در پشت تشکیل شده است.

از شکل پنل LED پشتیبانی می کند و در عین حال با جذب گرما از قاب آلومینیومی و دفع آن به طور یکنواخت، اتلاف گرما را تضمین می کند. این به خنک کننده غیرفعال می رسد و پانل LED به طور مطلوب در برابر ایجاد گرما محافظت می شود.

تابلو ال ای دی

کاربرد تابلو ال ای دی چیست؟

نوارهای نور LED در کنار قاب آلومینیومی قرار گرفته اند. آنها نور را به یک صفحه رسانای نور می خورند. چیزی که در مورد این صفحه خاص است پخش کننده های ریخته گری میکروسکوپی هستند.

آنها نور را به طور یکنواخت بر روی سطح قابل مشاهده پانل LED توزیع می کنند و از روشنایی همگن اطمینان حاصل می کنند. بدون این صفحه رسانای نور، نور LED ها در تمام سطح پخش نمی شود، بلکه فقط لبه را روشن می کند.

یک صفحه بازتابنده عقب نیز نور را به جلوی پنل LED منعکس می کند. انتهای پنل LED صفحه دیفیوزر است که از پلی کربنات ساخته شده است. نور را به طور پراکنده پخش می کند و آن را به طور گسترده در اتاق ساطع می کند.

الکترونیک کنترل خارجی (به اصطلاح درایور) برق پنل LED را تامین می کند. درایور عملکرد پنل LED را تعریف می کند. بسته به انتخاب درایور، پنل LED قادر به انجام وظایف مختلف است.

آنها از روشن/خاموش و کم نور ساده گرفته تا کنترل های هوشمند DALI که نور را مطابق با زمان روز تنظیم می کنند یا به حسگرهای شبکه واکنش نشان می دهند، متغیر هستند. تابلو ال ای دی کاربردهای زیادی دارد.

مزایای این تابلو ها چیست؟

بزرگترین مزیت یک پنل LED احتمالاً شکل فشرده آن است. آنها کاملاً با هر طرح سقفی ادغام می شوند و برای استفاده در سقف های شبکه ای ایده آل هستند. آنها اغلب به عنوان روشنایی اولیه استفاده می شوند.

مروری بر تمام مزایای پنل های LED: طراحی تخت، نیاز کمی به فضا، خروجی نور بهینه، زاویه پرتو عریض برای روشنایی صاف، نور دلپذیر و بدون تابش خیره کننده (به ویژه با UGR<19 برای ایستگاه های کاری VDU)، راندمان انرژی بالا – روشنایی اولیه صرفه جویی در انرژی،

عمر طولانی تا ۵۰۰۰۰ ساعت، انتخاب بزرگ از اشکال و اندازه های مختلف، نصب و راه اندازی آسان، عملکردهای متنوع (تقریبا، کنترل هوشمند، شبکه با سیستم های ساختمان ممکن است). تابلو ال ای دی مزایای زیادی دارد.

پنل های LED در اماکن تجاری مانند دفاتر، مناطق نمایشگاهی، سالن ها، مغازه ها، مطب ها و همچنین در اتاق های خصوصی استفاده می شود.

با توجه به طراحی مسطح و نوردهی وسیع، به عنوان نورپردازی مقرون به صرفه اتاق برای کاربردهایی که در آنها به نور مکرر و برای مدت طولانی نیاز است، مناسب هستند.

با توجه به امکانات کاربردی منحصر به فرد خود، پانل های LED معمولاً با ویژگی های خاصی نیز در دسترس هستند، مانند رندر رنگی بالا یا محدودیت تابش خیره کننده (UGR<19).

همچنین بخوانید درباره: انواع تابلوهای تبلیغاتی شهری

ساختار آن چگونه است و چگونه کار می کند؟

پانل های LED (همچنین به عنوان پانل های LED، سطوح نور LED، چراغ های ناحیه LED، چراغ های سقفی مشبک LED نیز شناخته می شوند) چراغ های سقفی بسیار مسطح یا چراغ های دیواری با سطح ساطع نور بزرگ هستند.

پانل های LED معمولا فقط یک لبه باریک دارند و ناحیه مرکزی در اپتیک شیشه مات در کل منطقه روشن می شود. به این ترتیب نورپردازی بسیار همگن و گسترده کل اتاق ها حتی بدون نیاز به فضای زیاد امکان پذیر است.

پنل های ال ای دی در طرح های مختلفی وجود دارد، یعنی به صورت چراغ های ال ای دی گرد، مربع یا مستطیل شکل. مدل های ۶۰×۶۰ سانتی متر، ۶۲×۶۲ سانتی متر یا ۱۲۰×۳۰ سانتی متر رایج هستند.

اینها اغلب به عنوان پانل های ال ای دی درج در چراغ های سقف شبکه ای (که سقف های اودنوالد نیز نامیده می شوند) استفاده می شوند.

ال ای دی های پنل های ال ای دی معمولا در قسمت بیرونی قاب نصب می شوند. این مزیت را دارد که از یک طرف می توان پانل ها را در چنین طراحی فشرده تولید کرد و از طرف دیگر کل گرمای تولید شده را می توان در کل قاب آلومینیومی پخش کرد

و محصول به صورت غیرفعال به طور بهینه خنک می شود. معمولاً یک ترانسفورماتور با پانل های LED همراه است. این جداگانه است، زیرا معمولاً هیچ فضایی در پانل ها برای قرار دادن آن وجود ندارد.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟
پشتیبانی آنلاین ایتا