جدیدترین نوع تابلوسازی در اصفهان

جدیدترین نوع تابلوسازی در اصفهان

برای آن‌که به جدیدترین نوع تابلو  سازی در ایران بپردازیم، بهتر است کمی تابلوسازی در گذشته را مرور کنیم.

Capture جدیدترین نوع تابلوسازی درایران


تاریخچه تابلوسازی دراصفهان

در سال 1340 تابلوسازی در ایران به‌صورت رسم‌الخط بر روی شیشه‌های فروشگاه،کاغذ، سنگ ،تخته‌های میوه و…مرسوم بود و اکثراً خوشنویسان این کار را انجام می‌دادند.

پیشرفت تابلو سازی باتابلوهای نئون شروع شد. تابلوهای دست‌نویس به‌تدریج به نئون تبدیل شد.پس ازمدتی،تابلوسازی حروف برجسته با نام تابلو چلنیوم به ایران نیز راه پیدا کرد و به‌سرعت پیشرفت چشمگیری نمود.

تابلو سازی پس از ورود تابلو چلنیوم :

پس از ورود تابلو چلنیوم، تابلو سازی شروع به پیشرفت نمود. تابلوسازان، حروف تابلو چلنیوم را به صورت‌های مختلف تغییر دادند، لبه‌ها را از مواد گوناگون ساختند و نورافشانی‌ها را عوض کردند. تابلوها به‌تدریج به صورت‌های گوناگون تغییر نمودند. انواع مختلفی مانند حروف استیل،حروف پلاستیک،حروف فلزی،حروف دوال،لترمکس،کامپوزیت،حروف لاکچری،حروف سوپراسلیم،پلکسی گلاس،حروف رینگی و … از تغییرات تابلو چلنیوم به وجود آمدند.

جدیدترین و پرطرفدارترین نوع تابلو سازی:

پرطرفدارترین تابلوها را تابلو چلنیوم به خود اختصاص داده است. این نوع تابلو، از ابتدای ورود به ایران تنوع بسیاری پیدا نمود تا امروز، جدیدترین مدل تابلوسازی را از آنِ خود کرد. جدیدترین مدل تابلوهای امروزی عبارت‌اند از: تابلو چلنیوم ستاره‌ای، تابلو چلنیوم پانچی و تابلو چلنیوم ساید لایت است که بیشترین کاربرد را برای تابلو مغازه دارد.

نحوه ساخت جدیدترین تابلوهای چلنیوم :

در این قسمت سه مدل از جدیدترین تابلوهای چلنیوم را خدمتتان معرفی می‌کنیم.

Capture1 جدیدترین نوع تابلوسازی درایران


تابلو چلنیوم ستاره‌ای:

این نوع تابلو سازی، از نحوه ساخت تابلو چلنیوم الهام گرفته است. ابتدا طراحی را با نرم‌افزار کرل انجام می‌دهند و سپس به‌وسیله دستگاه سی ان سی حروف را برش می‌دهند. بر روی صفحه حروف، از هر جنسی که باشد، با لیزر اشکال ریز ستاره‌ای، دایره، مثلث و دیگر اشکال دلخواه را برش می‌دهند. این اشکال بسیار کوچک برش داده می‌شوند. بقیه مراحل مانند مراحل ساخت تابلو چلنیوم است. این نوع تابلو، نور بیشتری از خود به بیرون انتقال می‌دهد و نور آن شبیه به اشکالی ست که بر روی حروف برش داده شده است.

تابلو چلنیوم پانچی:

نوع پانچی در حقیقت رول‌های چلنیوم است که اشکال مختلف بر روی آن به‌وسیله لیزر سوراخ‌سوراخ شده است. این رول‌ها مانند رول چلنیوم به دورتادور حروف چسبانده می‌شوند. هنگام نورپردازی، نورافشانی از این حروف از کناره‌ها اتفاق می‌افتد که ظاهری لوکس برای تابلو به وجود می‌آورد.

Capture2 جدیدترین نوع تابلوسازی درایران

تابلو چلنیوم سایدلایت:

این نوع تابلو ترکیب تابلو ستاره‌ای و پانچی است که امروزه جزو جدیدترین مدل‌ها در تابلو سازی محسوب می‌شود. حروف چلنیوم ستاره‌ای را برش داده و از رول‌های پانچی جهت پوشاندن دورتادور حروف ستاره‌ای استفاده می‌کنند. به این طریق، از قسمت بالای حروف و لبه‌های اطراف آن، نور به بیرون پراکنده می‌شود و ظاهری چشم‌نواز از تابلو می‌سازد.

ساخت انواع تابلو در اصفهان :

شماره پشتیبانی واتساپ : 09133568689

دیدگاه‌ها 0

*
*

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟
پشتیبانی آنلاین ایتا