تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و لبه کنشکاف در اصفهان

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و لبه کنشکاف اصفهان :

تابلوسازی یکی از روش های تبلیغاتی است که سبب اعتبار برند می شود . ما در طول شبانه روز شاهد انواع تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی در سر درب نصب شده اند هستیم که از میان این همه تابلو ، فقط آنهایی نظر بینندگان را جلب می کنند که زیبایی خاصی به همراه داشته باشند. تابلو نماد و نشانه ای است که نام برند تبلیغاتی یک کسب و کار را به رخ می کشد و وقتی مخاطبان به یک تابلو می نگرند اگر تابلو زیبا و منحصر به فرد باشد در همان یک نگاه در ذهن مخاطب نقش می بندد و هنگام نیاز مخاطب به محصولات یا خدماتی که توسط آن برند ارائه می شود قطعاً مخاطب تبدیل به مشتری شده و به سراغ آن برندی که نامش در ذهن او نقش بسته خواهد رفت .

تاثیر تابلو بر اعتبار برند :

یک تابلو اگر طوری سفارش داده شود که میان کلمات کلیدی مندرج بر روی تابلو و نوع کسب و کار شما یک ارتباط مستقیم و هماهنگ ایجاد نماید به راحتی می تواند معرف برند شما باشد اما اگر تابلو تبلیغاتی شما با برند و اعتبار شما همخوانی نداشته باشد قطعاً نمی تواند تاثیر مفیدی در کسب و کار شما داشته باشد و این نکته قابل ذکر است که تابلو تبلیغاتی به تنهایی نمی تواند برای برند شما اعتبار کسب نماید بلکه عوامل متعدد دیگر نظیر کیفیت اجناس ارائه شده ، قیمت کالاها و خدمات رسانی ، در صورت لزوم خدمات پس از فروش ، نحوه ارتباط و برخورد با مشتریان ، نوع تابلو و متریال های کاربردی در آن ، نورپردازی محیط و زاویه دید تابلو تبلیغاتی و همچنین دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی محل کسب همه از عوامل موثر در جذب مشتری و میزان فروش می باشند .

برای محل کسب چه نوع تابلویی را برگزینیم ؟

اینکه چه نوع تابلویی انتخاب شود همه به نور محیط ، ارتفاع تابلو از زمین ، تابلوهای تبلیغاتی محیط اطراف ، زاویه دید تابلو ، محیطی که تابلو اشغال می نماید و میزان بودجه ای که برای سفارش تابلو توسط مشتری در نظر گرفته شده است بستگی دارد . تنوع زیاد تابلوهای تبلیغاتی نظیر تابلو چلنیوم ، تابلو وکیوم ، تابلو استیل ، تابلو نئون ، تابلو ترموود ، تابلو لایت باکس و دیگر تابلوهای تبلیغاتی سبب سردرگمی و تردید مشتریان در انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی می شود . گروه تولیدی ایمن نورتاب با ارائه مشاوره رایگان و موکاپ تابلو به راحتی می تواند تابلوی مناسب برای کسب و کار شما را معرفی نماید تا شما از نوع انتخاب خود مطمئن شوید و با خیالی آسوده تابلوی تبلیغاتی مناسبی را برگزینید .

با ورود دستگاه های پیشرفته ای همچون دستگاه برش لیزری ، دستگاه سی ان سی ، دستگاه پی وی سی ، دستگاه آبکاری و سایر دستگاه ها امروزه تابلوسازان قادرند حروف برجسته را به شکل های متفاوت همچون حروف برجسته پلاستیکی ، حروف برجسته فلزی ، حروف برجسته مخمل ، حروف برجسته پانچی ، حروف برجسته وکیوم ، حروف برجسته چلنیوم و … طراحی و پیاده سازی نمایند . یکی از انواع حروف برجسته که قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد و مورد استفاده زیادی واقع می شود و می خواهیم در این مبحث در مورد آن به بحث بپردازیم حروف برجسته پلاستیکی یا تابلو نئون پلاستیک و یا لبه پلاستیک می باشد که قابل ترکیب با متریال های دیگر است و امکان ساخت تابلوهای تبلیغاتی همچون تابلو نئون پلاستیک ، تابلو پلاستیل ، تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف را فراهم می سازد که هر کدام زیبای خاص و منحصر به فرد خود را دارا می باشند . قیمت تابلو نئون پلاستیک نسبت به قیمت تابلو چلنیوم ارزان تر و با صرفه تر است و شامل نورپردازی زیبایی نیز می باشد و می توان به عنوان یک تابلو تبلیغاتی مدرن و شیک آن را سفارش داد و در سر درب نصب کرد .

طراحی و ساخت تابلو نئون پلاستیک مشابه تابلو چلنیوم می باشد با این تفاوت که جنس رویه و لبه کار هر دو از نوع پلکسی می باشند . برای ساخت تابلو چلنیوم لبه چفتی یا لبه هندی تابلوساز معمولاً به اندازه هشت سانتی متر پلکسی ها را برش می دهد که این اندازه می تواند نسبت به قطر قلم حروف برجسته متغیر باشد .

انواع تابلوهای نئون پلاستیک را می توان به شیوه های زیر اجرا و پیاده سازی نمود :

تابلو نئون پلاستیک ساده چفتی یا تابلو نئون پلاستیک ساده هندی :

این روش مشابه تابلو نئون پلاستیک است و تنها تفاوت در نحوه چسباندن لبه های حروف می باشد .

تابلو نئون پلاستیک دوبل چفتی یا تابلو نئون پلاستیک دوبل هندی :

 در این روش از دو پلکسی گلاس رنگی استفاده می شود تا تابلوی تبلیغاتی  بهتری داشته باشد .

تابلو نئون پلاستیک پانچی چفتی یا کنشکاف یا تابلو نئون پلاستیک پانچی هندی :

تابلوساز در هنگام ساخت تابلو پانچی پلکسی توسط دستگاه پانچ بر روی ورق های پلکسی با ضخامت های متفاوت و در اندازه های مشخص شده ، اشکال هندسی منظم و غیر منظمی ایجاد می نماید . تابلوساز با استفاده از دستگاه پانچ می تواند سوراخ هایی با فاصله ها و قطرهای متعدد بر روی ورق های متعدد از جمله پلکسی گلاس ایجاد نماید که این سوراخ های ایجاد شده می تواند به صورت ردیفی و زیگزالی باشد و علاوه بر آن می توان با این دستگاه برجستگی حروف را بیشتر نمود .

نورپردازی حروف پانچی نیز با استفاده از لامپ های اس ام دی صورت می پذیرد که می بایست در هنگام پانچ حروف سه نکته را مدنظر قرار داد که عبارتند از :

1) قطر پانچ : قطر پانچ می بایست در اندازه متعادلی باشد زیر اگر قطر پانچ کم در نظر گرفته شود تابلو زیبایی خود را از دست می دهد و اگر بیش از حد نرمال در نظر گرفته شود سبب دیده شدن بلوک های اس ام دی و زیرسازی کار می شود .

2) تراکم پانچ : تراکم حروفی که بر روی متریال های متعدد تابلو پانچی در نظر گرفته می شود می بایست با سایز و ارتفاع نصب حروف متناسب باشد . اگر این تراکم کم در نظر گرفته شود حالت مشبک بودن حروف و شکل هندسی و حالت براقی و چشمک زن حروف را زیر سوال می برد و اگر تراکم بیش از اندازه باشد حروف بدون ورق پلاستیک روی سطح کار نمایان می شود .

3) قطر لبه پانچ : قطرهای لبه پانچ نیز می بایست در اندازه معینی در نظر گرفته شود زیرا اگر بیش از حد باریک باشد سبب دیده شدن لامپ های اس ام دی می شود .

تابلو نئون پلاستیک وکیوم چفتی یا تابلو نئون پلاستیک وکیوم هندی :

این حروف دارای بعد و حجم بالایی است ، حروف برجسته  سه بعدی  توسط خلاء تشکیل شده در ترموفرمینگ و ورق پلاستیکی با دمای تشکیل دهنده گرم شده و بر روی ورق پلکسی کشیده می شود و به صورت خلاء در قالب جای می گیرد برای ایجاد لبه وکیوم هندی یا چفتی از پلکسی گلاس استفاده می شود .

تابلو پلااستیل :

این حروف ترکیبی از حروف نئون پلاستیک و استیل می باشد و برای زیرسازی کار هم از ورق های پی وی سی بهره می برند . برای ساخت این تابلو از ورق های استیل برای ساخت سطح حروف و از ورق پلکسی گلاس برای ساخت لبه های حروف بهره برده می شود و بدلیل ترکیبی بودن هم می توان از زیبایی های استیل بهره برد و هم از زیبایی های پلاستیک . البته برای زیبایی کار هم می توان از لبه های رینگی استفاده نمود .

حروف برجسته نئون پلاستیک لبه کنشکاف :

جنس لبه و حروف از پلکسی گلاس تشکیل شده است . برای ایجاد لبه حروف تابلوساز پلکسی گلاس را توسط یک فرز برش می دهد و در طول لبه  شیاری به عرض 3 و عمق 4 میلی متر ایجاد می نماید و سپس توسط چسب کلرفرم  ، حروف و لبه کار را فیکس می نمایند طوری که نمای روی کار یعنی حروف اصلی کمی به داخل فیکس شده و به خوبی نمایان شود ، برای نوردهی نیز از لامپ های اس ام دی استفاده می شود و برای زیر کار هم از ورق های پی وی سی و یا چوب ترموود می توان بهره برد . حروف لبه کنشکاف را می توان در رنگ های دلخواه و همچین به صورت ترکیبی از متریال های متعدد سفارش داد . حروف لبه کنشکاف قابل ارائه به صورت حروف اکرولیک لبه کنشکاف ، حروف برجسته پلاستیک لبه کنشکاف قرمز سفید ، حروف برجسته پلکسی لبه کنشکاف و غیره می باشند .

حروف نئون پلاستیک لبه هندی :

این تابلو تبلیغاتی بسیار زیباست و جزء تابلوهای مدرنیته محسوب می شود . در این روش تابلوساز پس از برش و آماده سازی لبه ها و حروف ، لبه پلکسی را توسط چسب کلوفرم دور تا دور حروف به طوری که حروف برش داده شده دقیقاً روی لبه قرار بگیرند و قابل رویت باشند می چسباند و لبه های اضافی سطح حروف کاملاً پنهان شده و نمایان نمی گردد . قیمت حروف نئون پلاستیک لبه هندی نسبت به قیمت تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف بالاتر می باشد .

تابلوسازی اصفهان

دیدگاه‌ها 0

*
*

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟
پشتیبانی آنلاین ایتا